Únor 2012

Vypadá jako ztýraný pes, ale je to věc jménem Burton

28. února 2012 v 13:24 | Terush |  Zajímavosti
Nejdřív ho střelili z těsné blízkosti brokovnicí mezi prsty. Pak se trefovali do kolene. Pak do varlat. Vynechali oblast srdce, plic, všech důležitých orgánů, po jejichž zasažení by mohl zemřít. Zakrvácený se odkulhal pryč. Utekl. Nebo ho možná nechali jít. Nejde o člověka, nejde vlastně ani o zvíře. Jde o věc jménem Burton.
Zvěrolékařka Zuzana Maňková se psem Burtonem. Příští týden už bude Burton moci
"Když jsme viděli rentgenové snímky, udělalo se nám špatně. Teprve tehdy jsme viděli všechny ty broky v jeho těle," říká veterinářka Zuzana Maňková. Stojí ve své ordinaci v Banské Bystrici a hladí Burtona. Burton nevypadá jako věc. Vypadá jako zlatavý německý ovčák.

Kvůli takovým psům se na Slovensku v sobotu koná demonstrace. Země totiž dosud nemá zákon, který by zvířata hodnotil jako živé tvory.

Zabavit tyranovi psa by podle zákona byla krádež
Německý ovčák Burton je na to, co prožil, až neuvěřitelně přátelský. Je dvou- až tříletý. Na těle má vyholená místa, ze kterých mu lékaři vyndali broky, dvě tlapky má zavázané a na jednu, na tu nejvíce poraněnou, zatím nemůže došlápnout. Stojí na třech tlapkách, nadšený z každého pohlazení. Působí jako klasický pes. Ale to je jen zdání. Burton je věc. A podle toho se k němu někdo zachoval. "Slovensko je v tomto už jeden z posledních států Evropy. Z hlediska zákona jsou všechna zvířata věcmi. Takže například když se o psa špatně staráte a týráte ho, policie vám ho nemůže vzít, protože by se vlastně jednalo o krádež," vysvětluje Romi Klimeková z organizace Pes v nouzi.

Titulka časopisu Psí život

20. února 2012 v 16:10 | Terush |  Site
Vím, že jsem slibovala, že se tu o víkendu objevím, ale neměla jsem celkem náladu, pak jsem dělala design a nakonec včera jsem byla s mamkou v ikei tak jsem pak byla fakt unavená.

Ale aby tu něco po tom týdnu přibylo a abyste se mohli na co těšit dávám sem titulní stránku prvního čísla. Číslo čekejte tak doufám, že do konce týdne a pokusím se to dodržet. Jinak až ho rozkliknete tak je v nové galerii už ne na imagebam, ale na iimmgg.com. Je to tam lepší, protože tam nejsou reklamy ale škoda,že tam nemůžou být rozcestníky, že to je jenom opravdu na koukání na obrázky. Tak snad se líbí titulka a zatím papa


One word, one evil -> School!

13. února 2012 v 23:15 | Terush |  My Diary
No jo no opět mi zkoncily prázdniny a já musím zase do školy. No na jednu stranu jsem byla ráda, že nám to vyšlo hezky s pololetníma, ale i tak už mám nejbližší další prázky až v dubnu a to velikonoční. ale zase nebyl dneska tak hrozný den spíš oddychovej, protože ze dvou testů jsme nepsaly ani jeden. Jestli se díváte na ten čas ne není to přednastavení článek píšu si ještě s kamoškou z blogu jupikuv-blogis pres skype takze to je super i kdyz se uvidíme další den ve škole :D No nic jen chci napsat, že ten časopis čekejte teda kolem víkendu a design pokud někdo máte objednaný omlouvám se, ale na začátku pololetí chci nasbírat co nejvíc dobrých známek takže taky tak o víkendu tak mějte se a papa


Avatarswith Akita nu

11. února 2012 v 10:55 | Terush |  psí avatary
Dva rychlé avatary se šteniskama Akity Inu, ten obrázek jsem našla na weheartit.com a tak jsem z toho udělala dva avatary na blog. At tu nejaká ta grafika je :)


iimmgg.com

11. února 2012 v 10:50 | Terush |  News on blog
Opět se ozývám. Vím, že jsem tu nebyla od středy, ale jsou jarní prázdniny no spíš končí, ale i tak pracuju na novým Psí život čísle. už mám titulku a další dvě stránky takže tak do zítřka tu "snad" bude. Jinak co se týče tohoto článku tak jsem udělala galerii na iimmgg.com. Přes copermine galerry furt nevím jak udělat tak jsem ji udělala přes iimmgg.com. Je to spíš jenom na prohlížení obrázků že to tam není přímo na rozcestníky prostě jenom na obrázky. Teď jsem tam dodělala pozadí atd. tak tu čekejte další obrázky jen přes iimmgg.com a ne přes imagebam tam je škoda těch reklam a ty tu právě nejsou :)

Design pro Tessie*

8. února 2012 v 12:29 | Terush

Design - pro Tessie*
S kým - s Labradory
Stav - NASTAVEN!

Jestli design budeš chtít tak mi napiš na email love-for-dogs@seznam.cz název a heslo blogu abych ti ho mohla nastavit. Neboj blogy nekradu jenom nastavím design. Pokud bys chtěla pošlu ti na email větší náhled nechci aby ten design někdo ukradl :)

DUO – CACIB Brno 4. a 5. 2. 12 - výsledky

8. února 2012 v 10:43 | Terush |  Výstavy psů
Na stránkách Duocacib.cz bylo vyhodnocení teďka víkendové dvojité výstavy, která se konala v Brně na výstavišti. Bohužel jsem tam nebyla tak vám aspon z oficiálních stránek výstavy dávám výsledky.

BIS sobota 4. 2. 12:
bloodhound Arosa od Hadího potoka, maj. + chov Martina Klivarová

BIS neděle 5. 2. 12:
tosa-inu ABENJI Big Luck, maj. Gabriela Pavlíčková, Marek Zeman, chov Eva Holubcová
Zdroj - duocacib.cz

Klikačka za poznávačku!

5. února 2012 v 17:08 | Terush |  Site
Děkuju moc admince a jejímu Fíkovi, kkteří mi udělali za poznávačku klikačku. Je nádherná určitě ji využiju :) Ještě jednou moc děkuju je prostě boží.

Právě v Brně probíhá Duocacib

4. února 2012 v 17:10 | Terush |  Výstavy psů
Ano jak jsem již psala na facebooku tak prbíhá Duocacib na Brněnském výstavišti. Znamená to, že je jedna dnes a jedna zítra což je dvojitá šance pro vystavovatele. Když jsem se to dozvěděla jediný co jsem si řekla "tam musím jít". A nakonec nic a to díky líným rodičům. Nejede nám auto takže bych tam musela šalinou a jediný co jsem slyšela bylo tak tam jed sama. Sama? to asi těžko. Nikomu se nechce. Jako nevím jestli si to neříkám jenom já, ale jestli tam pojedu a oni mi řeknou, že sebou musím mít doprovod jakože si to myslím tak by mě kleplo. A to jsem jim taky říkala, že tam musím s někým snad tam nepůjdu sama to už rovnou si můžu počkat na výsledky, ale prostě nevím mám šanci nafotit několik fotek atd. a oni že tam semnou nepůjde ani jeden. Úžasný. Strašně mě to mrzí, protože ráda chodím na výstavy když jsem chtěla vystavovat Kima. A vidím, že si o tom můžu jenom nechat zdát. Já doufám, že se někdo zítra probere a řekne mi, že tam půjde semnou šalinou a nebo se probere auto a pojedem tam i s Kimem. No kdyžtak vám zítra napíšu. Mějte se.

Nové ikonky!

4. února 2012 v 16:30 | Terush |  News on blog
Na blogu jsem přidala nové ikonky. Místo odkazů na jednotlivé kontakty aneb Facebook, twitter atd. jsem udělala ikonky se začátečním písmenem. Jsou to vlastně ty obyčejné ikonky co má každý druhý blog, ale já tam přidala ještě psí tlapky. Takže tady jsou jednotlivé ikonky a popisky k nim. V menu je najdete dole nad top listem.

Takže tady je jedna s těch 3 ikonek. Je jasně facebooková jen je tam ta tlapa. Stačí na ni kliknout a objeví te se na facebookové stránce tohoto blogu. Budu ráda, když se tam přidáte takže pokud máte rádi tento blog a chcete sledovat novinky také na facebooku tak budu moc ráda, když dáte "To se mi líbí"

Tudle určitě poznáváte taky. Tadle ikonka patří zase twitterové stránce blogu. Tam můžete dát "Follow", ale spíš je to taková stránka jenom pro ty co zase nejsou na FB a můžou sledovat twitter. Píšu tam spíš anglicky což je další věc. Ale budud ráda, když se tam podíváte nebo dáte "Follow"

Možná, že tudle ikonku nepoznáváte, ale patří k Formspringu. Tam bych byla moc ráda, kdyby jste tam psali otázky ohledně psů nebo blogu a já vám ráda odpovím, Zatím mě tam dává furt Formspring, ale moc bych byla ráda i za vaši českou otázku. Takže je spíše na otázky kde se můžete ptát.

Rychlá objednávka designu - PS.: se psem!

4. února 2012 v 14:40 | Terush |  Site
Takže opět jsem se rozhodla udělat rychlou objednávku designu. No jedná se o to, že kdo bude chtít design mi napíše do komentářů, nejedná se o to kdo bdue nejrychlejší prostě já si vyberu někoho kdo má nejlepší požadavky na design nebo kdo prostě bude mít dobrý obrázky atd. V tom to spočívá. Co tu chci napsat je to, že horní menu je menu uplně nahoře stránky, dolní je jakoby nad menu a normální je prostě menu vpravo nebo vlevo na boku. Co je jediná podmínka je to, že design bude se Psi :)

Do komentářů:
- Přezdívka
- Tvůj blog
- Co za barvy
- Jakou rasu - nejlépe odkazy na fotky
- Co napsat na design
- Uvítací zprávu ANO/NE
- Horní nebo dolní či normální menu?
- Popřípadě co tam ještě chceš

!Design očekávejte do zítřka nebo nejpozději do pondělí!
Dneska večer tu napíšu koho jsem vybrala pro rychlou objednávku.

Téma blogu - Psi a zima

3. února 2012 v 16:10 | Terush |  Téma blogu

Psi a zima? Toto téma je už natolik rozepsaný, že už o něm není co psát. Je jasný, že né každý pes má rád zimu, ale najdou se ti co maj zase rádi zimu než léto. Je jasný, že v tédle zimě která koluje tady třeba Kimovi dělá někdy dobře, ale i když je venku nějakou dobu už radši zdrhá do tepla. I když není žádný sníh i teplota je dalším problémem. Když je sníh tak dělá problémy psím tlapkám a to ta sůl nebo písem, ale když není sníh a jsou takovýdle teploty pod nulou to taky není zrovna nejlepší. Hodně psům, kteří nemaj dlouhou a hustou hunatou srst musí mít rozhodně nějaký oblečky nebo psí botičky. Pro někoho je to směšný, ale pro psy kterým to nevadí je to úleva. Takže né že psům zima nevadí i když by nejradši skočili do kupy sněhu, ale najdou se teploty které jsou pro psy zvyklý na teplo už studený.

Psí život - Rozhodnutí!

2. února 2012 v 13:38 | Terush |  Site
Takže konečně jsem udělala rozhodnutí časopisu Psí život. Dělala jsem anketu kdy má vycházet a nejvíce hlasů bylo u jednou za měsíc. Později semka přidám foto. No a jelikož jsem psala, že kolik bude u jednotlivýho hlasů nejvíc tak ten vyhrává. No a vyhrálo jednou za měsíc. No nejsem zase úplně šťastná, ale zase bych něco udělala pro blog i když se k tomu možná budud muset přemlouvat. Opět udělám první číslo lednových a tím pádem tento měsíc výjdou dva časopisy. Určitě o prázdninách udělám jedno číslo a možná i rozdělám druhý. Doufám, že to stihnu a doufám, že se vám to bude líbt :) No příští rasa je myslím šiba, ale nejsem si jistá. Takže jsem o tom chtěla jenom napsat. Pak se budete moc podívat jak hlasování dopadlo.

PS.: Konečně mám od dneška odpoledne prázdniny! Takže počítejte určitě nějaké články aten časopis aspon jeden. Máme zítra PPD (pololetní prázdninový den) a potom JP (Jarní prázdniny). Takže to máme hezky po sobě takže mám ten příštý týden volno. Dneska byla strašně nudná škola...němčina- spaní aneb nic nedělání, fyzika - napsal známky z testů a pak zase nic nedělání aneb volno, dějepis - všichni byli uplně ticho a učitel se hafo divil že jsme takový skleslí, čeština - supl nuda a matika - jsme psali testík a pak procvičování.....takže kdyžtotak vezmu matika byla dnes nejsložitější, ještě výtvarka p a pak domů :)))
free counters