Leden 2012

V Mydlovarech někdo tráví psy fialovým jedem ukrytým v buřtech

27. ledna 2012 v 20:11 | Terush |  Psí zprávy
Jeden pes uhynul a dva se přiotrávili v Mydlovarech na Českobudějovicku, kde někdo rozmisťuje otrávené návnady. Jsou to většinou uzeniny naplněné zatím neznámým fialovým jedem. O případ už se zajímá policie.

Pes Dusty na výcviku policejních psů

Od Silvestra už lidé v Mydlovarech zaznamenali nejméně tři případy, kdy se psi otrávili neznámou látkou. Na případ upozornila Česká televize.

"Jeden pes uhynul a dva se přiotrávili. Je to zlomyslnost, ale zatím nemáme na nikoho podezření. Rozhlasem už jsme varovali všechny obyvatele, aby svým psům dávali při procházkách náhubek," uvedl starosta obce Petr Ciglbauer s tím, že podobné případy se ve vsi objevují skoro každého půl roku.

V posledních týdnech se v ulicích objevují uzeniny, které jsou naříznuté a naplněné zatím neznámým jedem. Pejskaři a také starosta už vše oznámili policii.

"Jedná se o látku fialové barvy, která má formu krystalků. Vzorky jsme odeslali na odbornou expertizu. Ta upřesní, o jakou látku se jedná," informovala mluvčí českobudějovické policie Regina Tupá.

  • Pes zemře během několika minut na zástavu dechu!

Psi byli lidmi domestikováni dříve než hospodářská zvířata, dokazují vědci

27. ledna 2012 v 20:07 | Terush |  Psí zprávy
Psi byli podle nejnovějších objevů domestikováni ještě před hospodářskými zvířaty, jakými jsou třeba ovce, krávy či kozy. Podle nejnovějších archeologických objevů totiž domestikovaní psi žili s člověkem už před třiatřiceti tisíci lety. Objeveni byli na území dnešní Belgie či na Sibiři. A obě lebky mají znaky prokazující domestikaci těchto jedinců.

Psi následují člověka už 33 tisíc let.

Vědci z University of Arizona zjistili, že lebky mají kratší čumáky a širší čelisti, které se u psů vyvinuly po domestikaci. Vlci mají čumáky delší a čelisti užší, což jim pomáhá při lovu. Lépe zachovaná z obou je pak lebka objevená v pohoří Altaj.

Psi byli zřejmě domestikováni dávno před hospodářskými zvířaty a také k jejich domestikaci došlo na několika místech paralelně. To vysvětluje, proč dnes máme tak odlišně vypadající plemena jako třeba husky versus mops.

Psi pomáhali při lovu
"Zajímavé na celé věci je to, že obecně uvažujeme o domestikaci u krav, ovcí a koz, zvířat, která poskytují jídlo v podobě masa či druhotné produkty jako mléko, sýr a vlnu," uvedl Greg Hodgins z University of Arizona.

"Jiné vztahy ale mají lidé se psy. Psi neposkytují primárně maso k potravě. Ale poskytují nám ochranu, společnost a také pomoc při lovu. A je zajímavé, že tento typ vztahu byl prvním vztahem člověka s domestikovanými zvířaty," dodal Hodgins.
Novinky.cz

Pozastavení!

25. ledna 2012 v 21:01 | Terush |  My Diary
Nějak extra to okecávat nechcu a ani nebudu. Je jasný, že tedka nemám moc náladu na blog, protože musím vymyslet co tu budud přidávat, ty témata a chci nějak překvapit kupou článků,k terá příjde asi o víkendu. Minulý týden byl hodně složitý, protože jsem musela moje nehŕozhodný známky dát na rozhodnou a o víkendu k nám u Německa dojela sestra a spol. tak jsem se na blog vůbec nedostala. Moc se proto omlouvám i SB, že nemlžu obíhat prostě nic. Ale od 3.2. máme pololetní prázdninový den :P a pak je víkend a hnedka 6.2. - 12.2. máme jaráky! takže tu budu určitě. No jo vyšlo nám to na únor hnedka po sobě sice v březnu nebude nic, ale aspon to máme hezky po sobě :) tak ahoj a mějte se

Témata týdne?

19. ledna 2012 v 8:30 | Terush |  Site
Achjo no opět ve škole, ale aspon mame volno, teda jenom ti co mají jasnou známku z něminy takže dobrý. Dneska bych nejradši spala, ale stejně mě matika a fyzika probudí. Večer jak nikdo nebude doma tak se budu muset učit chemii budu si ji aspon říkat nahlas. Jinak co chci napsat je to, že vím ještě jsem neudělala ty ceny za tu párty, ale ted prostě nemám moc náladu na grafiku a někdy i na blog. Prostě se už těším až bude ten jeden den volna ááá to bude super. Máme pololetní prázky 3.2. což je pátek takže bude prodloužený víkend. Jinak kolem konce února tu bude nový jarní design i menu a prostě to tu bude jarní. Ještě dneska píšem písemku z češtiny a zítra možná budu zkoušená z chemie. Přemýšlela jsem nad tématem týdne, ale né to blog.cz tam jsou ty témata takový no nedá se na ně moc psát teda pro mě. Ale dávala bych tady témata na který bych pak psala - rozhodně by byly o psech nebo něco s nimy, nečekejte jinačí. Možná že už začnu tento týden o víkendu dám toto týdení téma a nebo až příští týden. To už se nám uzavírají známky tak to bude lepší. Až na nějaký pozdní písemky jako třeba literatura. To jsem jenom chtěla napsat jinak se mi chce nehorázně spat a úplně u toho psaná usínám tak se omlouvám za nějaký chyby :P tak se mějte a ahoj.

PS.: Čekejte i nový potm a možná přibyde i hot or not a rubrika From you. Ale to vše teprve dodám.

Kimovo chytání sněhu

18. ledna 2012 v 12:36 | Terush |  Kimiho příběhy
Jednou je to listí pak je to sníh. Pořád něco co dokáže venku Kima opravdu zabavit na nějakou dobu. Když byl podzim tak venku chytal listí, pořád skákal do hromádek nahrabaného listí nebo ho chytal za letu. v zimě skoro žádný sníh jenom většinou malý poprašek sněhu, který hnedka roztaje. No přišel na novou věc a to je chytání a jezení sněhu. Pořád ho musí jest má z toho aspon vodu a když jsem šla ven s kimem a začalo sněžit tak ho opět chytal za letu. Vždycky vyskočil a chytl a takhle to pořád bylo dokolečka. No aspoň se zabaví i když to někdy dokáže štvát skrz hrozný foukání a další.

Jeden důvod, jedno slovo aneb škola!

17. ledna 2012 v 21:27 | Terush |  My Diary
Možná toto období zná každý. Před výzem jsou to samý písemky, testy a zkoušení. Člověk by se z toho jednou fakt zbláznil. Pro mě asi nejdůlěžitější je matika a chemie. V pondělí jsem měla celkem dobrý den. Začal úplně normálně jako každý normální den. Škola jako škola a učení jako učení. Dozvěděla jsem se, že i s průměrem 1,5 z fyziky mi učitel dá 1 což jsem byla nadšená dokud však nepřišla chemie. Ta hodina byla v pohodě až na konec. U učitelky mě vychází opět 1/2 a chce mí dát 2+ a ví, že mám být zkoušená písemně, ale né ona mě prostě nevyvolá. Místo toho se mě během hodiny pořád na něco ptá. Abych pravdu řekla ze 4 otázek jsem jí řekla 2.

Winter avatars 0.2

10. ledna 2012 v 13:11 | Terush |  psí avatary
Další avatary, tentokrát zimní. Jenže je mám už dlouho a už jsem je tu i používala tak je semka dávám jako skupinu avatarů :)


Signatur - I am Hungry...I eat you!

9. ledna 2012 v 21:20 | Terush |  psí signatury
A ještě jednu grafiku jsem dneska udělala. Měla jsem dost náladu na grafiku tak ji tady máte. Signatur tu zrovna moc není :) Je hodně spíš vysoká a širší než normální signatura, ale začalo to jako blend takže ais tak. Tu bublinu jsem musela nějak udělat pomocí koleček tak je taková nějaká. Ale to dneska vše :)


Šarpej - Avatars 0.1

9. ledna 2012 v 21:10 | Terush |  psí avatary
Udělala jsem pár avatarů tak tady je máte. Dala jsem konečně jinačí rasu než Kima abyste je mohli využívat :) Ty nápisy všechno jsem dala já nejsou to textury takže zase moje angličtina :P a pak jenom obrázek se šarpejama.


Bohužel i toto se stává!

9. ledna 2012 v 16:30 | Terush |  Nezavírejte oči
No co k tomuto říct? Není to sice pes, ale i kočka patří mezi čtyřnohé domácí mazlíčky. Co bych řekla na todle, že té dotyčné co to udělala bych udělala to stejný! Chudák kočička dyt ona ji podpatkem vypíchla oko, pak ji rozšlápla botou hlavu a nakonec dopadla s rozmáčklou hlavou a to oko. Přesně tydle lidi nesnáším. Možná jste to viděli já to našla na Fb u jedné skupiny a musím říct, že mě to opravdu zaskočilo. Dyt je to strašný a je mi tý kočičky hrozně líto. Asi si myslí, že se ty zvířata rodí jenom kvůli tomu aby je někdo takhle zabíjel to asi ne! Omlouvám se, ale větší to semka nedám, protože někteří toto nechtějí vidět. Já ty lidi prostě nechápu jak to dokážou udělat přes celej ten knukot a to naříkání co to zvíře dělá když ho takhle někdo rozmačkává botou. Prostě jednoduše bych těm co todle zvířatům dělají udělala to stejný i když se jedná o malé kotátko. Jedná se o něco co má srdce a narodí se proto aby žilo a ne aby ho někdo ze srandy nebo jen tak zabilo nějakou krutou smrtí. Bohužel tyto lidi nejdou jen tak zastavit pár lidma co toto nesnáší, prostě by je museli zastavit jedině ti co mají vyšší hlas a dokážou s tímto něco udělat. Je mi těch zvířat opravdu líto a hlavně těch co dopadnou takhle! :'(


New design with Kim :)

7. ledna 2012 v 18:00 | Terush |  News on blog
Tak i když jsem tu dlouho nebyla rozhodně jsem na tento blog jen tak nekašlala. V pátek jsem zůstala doma, protože ve čtvrtek večer jsem měla 39 teplotu a to už není dobrý! Ráno jsem měla 38 a pak na večer 37 takže to bylo lepší a lepší. Dneska je mi konečně dobře i když pořád kašlu a piju čaje nebo teplý pití. No ale k designu. Udělala jsem ho včera? Asi jo no udělala jsem ho trochu do zimy, protože tam ten byl hodně vánoční a byl hodně barevný takže jde vidět změna. Jediný co se ještě změnilo je to, že jsem udělala nový menu. Je to to oddělené menu co jsem udělala i tenkrát, ale to se nepovedlo. Ted už vím jak na to tak je tu. Možná to bude trochu na křivo zas tak úžasný to nebude a perfektně sedět to fakt ne ;) Doufám, že se líbí a do jara tu asi bude no než bude jarní design, který asi nebude na jaře, ale dřív :P

Design - Zimní modrý
S kým - s Kimem - Shibou
Doba dělání - cca 2-3 hodiny
Od - 7.ledna 2012
Do - Neurčita
Líbí na - cca 85% něco tomu chybí

PS.: Jediný co nevím jak odstranit je nad tím menu ten bílej proužek a pod tím je teprve to menu nevíte jak to dát pryč?

Nemoc ://

5. ledna 2012 v 8:32 | Terush |  My Diary
No jo opět nemocná. Každý rok začnu být nemocná vždycky kolem prosince nebo ledna. I tentokrát jsem. Nedivte se, že nepřidávám páč se mi chce pořád spát a taky celej den vždycky prospím. Ve škole kašlu jak blb tak doufám, že už budu zdravá. No nic píšu jen tak na rychlo páč je tedka nemčina a jsme na počítačích a je nás jenom 5 takže máme volno. Tak se mějte a ahoj.

Jak na nový rok tak po celý rok!

1. ledna 2012 v 18:10 | Terush |  My Diary
Hurá už je nový rok 2012. Pro někoho dobrý a pro někoho ne. Dnešek sjem si představovala jako hezký den dlouhého spaní a užívání si posledních dní s mými od vánoc sluchátky. Na vánoce jsem dostala dva dárky ipoda a sluchátka urbanears. S tím, že jsou to ty větší sluchátka na hlavu. Chvilku toho psa nehlídám jdu se podívat do pokoje kde jsem na stole měla sluchátka se kterýma jsem po obědě poslouchala písničky. Jdu tam a hned doufala jsem, že je to jenom sen. Vidím kima jak mě ty sluchátka nádherně kouše jako by nic. Jo rozkousal mě jenom ten vrch co je na hlavě, jenže po nějaké době jsem si všimla, že rozkousal spoj s druhým sluchátkem. Hned mě vyhrkly slzy, prostě jsem se na ně těšila o sto šest jak malá a najednou todle. Mamka sice řekla, že mě tatka koupí nový nebo toho psa dá pryč, protože mamka kima nemá moc v oblibě, ale tomu se zas tak věřit nedá. Ted jenom doufat, že todle nebude po celý rok jinak bych už to nevydržela. No jo no ještě ráno vstanu pravou nohou teda si myslím. No nic doufám, že jste měli hezkýho silvestra já mohla bven ze začátku to vypadalo jak kdyby se to zrušilo ale nakonec dobrý měli jsme na hřišti ohnostroj kluci ze třídy tam poušteli petardy atd. bylo fajn jít poprvé na silvestra ven přesně o půl noci a tedka stát pod ohnostrojama, vypadalo to nádherně všude tma a jenom se kouknu nad sebe a tolik světla no prostě nádherna. Tak ahoj

PS.: První článek v tomto roce jinak články za minulý roky
2010 -> 221 článků (začátek blogu od září)
2011 -> 563 článků (myslím, že dobrý)

free counters