Srpen 2011

Laa Rakousko

27. srpna 2011 v 16:46 | Terush |  My Diary
Therme Laa - bazén

Dneska jsem jela s mamkou a znamyma do Laa. Bylo to tam nádherný. Hezký počasí vydrželo do snad 2 hodin a pak už se zatahovalo. Bazény super, byl tam i aerobik ve vodě, ale to jsme nestihli. Pak ve 12 tam byla siréna jak ze Silent Hill pokud znáte ten film/horor. Tak jsem si na to hnedka vzpoměla. Ale i tak super. Tatka byl s Kimem doma, ale mohl i s nama aby se aspon Kim učil samostatnost. Nevím jestli dneska ještě něco přidám, jsem tak unavená, že bych s i zase lehla do toho slanýho bazénu a pod vodou poslouchala hudbu jak v Laa je a je zrpovna ten nejteplejší bazén. Tak ahoj

Příchod štěněte

26. srpna 2011 v 11:03 | Terush

Má-li se štěně ve Vašem domově cítit co nejpřirozeněji
a spokojeně, musíme se na jeho příchod připravit.
Musíme mu vytvořit takové podmínky, kdy budou obě strany
nejspokojenější. Jak strana štěněte tak i strana majitele.

Musíme proto připravit tyto věci:
- Pelíšek, klec nebo ohrádku
- Misky na vodu i jídlo
- hračky - nejlepší je i o nějaké požádat o chovatele
nebo je vám dá automaticky
- pomůcky o péči - srst, oči, uši, drápky a zuby

Každé štěně si po hře a objevování nových věcí rádo
odpočine. Musí mít proto své místo, kam se uchýlí a nerušeně načerpá síly pro další své aktivity. Toto místo by mělo být klidným koutkem, kde pes při odpočinku nebude rušen běžným provozem v domácnosti. Zde by měl mít svůj pelíšek odpovídající velikosti a temperamentu psa. Je jasné, že jinou velikost pelíšku budeme potřebovat pro štěně jezevčíka a jinou pro štěně zlatého retrievera. Musíme vždy myslet na to, jak bude pes veliký v dospělosti. U štěňat oceníme, bude-li pod dekou vystýlající lůžko nepromokavá podložka. Potom je jen na majiteli, aby udržoval psí lože co nejčistší.

Na procházkách bude pes nezbytně potřebovat obojek a vodítko. V prodejnách s chovatelskými potřebami je jejich nabídka pestrá. Při výběru obojku nesmíme zapomenout na to, že štěně poroste. Obojek by v žádném případě neměl škrtit a neměl by být tak volný, aby štěněti snadno sklouzl přes uši. Určitě brzy zjistíte, že štěněti se obojek ani vodítko moc nezamlouvají; musí si však na ně postupně zvyknout. Je-li štěně zabaveno, ani si nevšimne, že má nasazen obojek. Také učení chůze na vodítku nebývá jednoduché. Štěně se vzpouzí a nechce jít směrem, kterým chce pán. I zde nám často pomůže hra a upoutání pozornosti nějakou zábavou.

Nezbytným vybavením domácnosti se psem jsou misky na krmení a napájení. Tyto musí odpovídat velikosti štěněte. Měly by být dostatečně pevné a vyrobeny z materiálů, které nedovolí štěněti je rozbít. Je samozřejmostí, že budou pravidelně čištěny. V domácnosti je umístíme tak, aby štěně při pití a krmení nebylo ničím rušeno.

Každé štěně je hravé. Vždyť hra je v prvních fázích života psa způsob, kterým se učí všemu, co bude v budoucnu potřebovat. Rozvíjí si tím své smysly a dovednosti. Je proto vhodné pořídit štěněti nějaké hračky, které bude moci okusovat, nosit a honit se za nimi. Tyto hračky by měly být bezpečné, aby si štěně při hře s nimi neublížilo. Každá hračka musí být dostatečně veliká, aby ji štěně nedokázalo spolknout a musí být vyrobena z materiálu, který při ohlodávání štěněti nikterak neublíží.

K dalšímu vybavení potřebnému pro psa v domácnosti patří pomůcky k jeho ošetření. Podle plemene psa si pořídíme pomůcky pro péči o srst (různé kartáče, a hřebeny), oči (kapátko, čistý hadřík či jednorázové utěrky), uši, drápy (kleště na drápy) a zuby (kartáček na zuby, zubní pasta pro psy). Nejste-li si jisti správným výběrem těchto pomůcek, můžete se poradit s veterinárním lékařem, ke kterému zajisté s Vaším novým přírůstkem zavítáte ( každý zodpovědný majitel psa by si měl zajistit telefonní číslo a ordinační hodiny veterinárního lékaře, ke kterému bude se svým miláčkem docházet).


Smutný příběh :(

25. srpna 2011 v 13:30 | Terush |  videos
Velice smutný příběh, musím ho semka dát. Je to opravdu smutný jak je zklamaný a skočí pod auto. No koukněte se :(


Kim leze na křeslo

25. srpna 2011 v 11:49 | Terush |  Kim videos
Nahrála jsem Kimiho jak leze na křeslo. Teď už je v tom profík, ale před tím tam lezl snad minutu. No tak se koukněte.
Je to krátký, ale to video už mám dlouho takže to nějak upravit nemůžu a jak jsem psala tedka už je v tom profík :D


Měsíc kdy je Kim u nás

25. srpna 2011 v 10:59 | Terush |  Jak semnou čas letí

Dneska je to měsíc co jsme si Kimouša dovezli domů. Nemůžu uvěřit, že to co je na tom obrázku je Kimouš když jsme si ho vezli domů. Byl tak malinký a takový roztomilý, nekousal, ale za to smutnil. Opravdu na té fotce je jako štěnátko, ted je to dábel - kouše, zlobí ale je šikovnej a za to jsem ráda. Za ten měsíc jsem ho učila Sedni, lehni, dej pac/tap a učím ho i ke mně. I když poslouchá jenom, když mám mlsku tak je i tak šikovný a opravdu si sedne,lehne atd. A to píšou, že Shiba inu je inteligentní pes, ale je takový tvrdohlavý prostě si říká proč si mám sedat atd. Prostě svéhlavý. Jak já tomu nemůžu uvěřit, tedka je takovej tlouštík, protože je přejezený z jídla, takže bude hubnout. tenkrát jsem ho musela skoro furt nosit. I když ven nemá chodit až do září tak s ním chodím už od prvních dnů a to proto aby si zvykal co má venku dělat. I když se stane že loužičku udělá ještě doma na plínku nebo i hromádku většinou to stihne venku. Je to prostě zlatíčko a pamatuju si jak rodiče říkali za 2 týdny tě to nebude bavit, a tak už ho máme měsíc a pořád s ním chodím ven a tak. Je pravda, že někdy nemám náladu, ale i tak jdu. Ráda ho venku kartáčuju, protože má tu štěněčí srst tak už mu jde pomalu pryč. Za pár dní nebo spíš za dva dny budu psát o Kimovi zase, protože bude mít 3 měsíce.

Štěně a voda? pomoc

23. srpna 2011 v 20:19 | Terush
Zkouším se nějak dočíst jak je to se štěnaty a vodou. Odkdy může štěně třeba do bazénu atd. Pojedeme první víkend v září na takovou chatu kde je menší bazén a kdyby bylo vedro tak bych tam chtěla vzít i Kima, ale nevím jak je to s tím koupáním ve vodě. Kim bude mít 27.srpna 3 měsíce a pořád čtu, že bud muže at si zvyká nebo až od nějakýho roku atd. Tak bych se chtěla zeptat někoho kdo má pejska nebo štěně jak to s těmi štěnaty je. Vím, že mám blog o psech a měla bych to vědět, ale jsem ve štěnatech začátečník a to vlastně celá rodina. Budu ráda za každou radu a odpověd, protože opravdu nevím jak to je. Vím, že asi Shibu nikdo moc nemá, ale i tak. Nebo když jsou takový vedra jako 32 stupnu atd. tak bych třeba Kimika chtěla dat do vany at se zchladi, protože má hustou srt, lae prostě nevím jak to je. Děkuju

Blogy

23. srpna 2011 v 11:59 | Terush |  My Diary

Už podle názvu není něco v pohodě nebo ano? Je pravda, že jsem si udělala nový blog o Belle Thorne a Zenday Coleman jmenoval se Bella-zendaya-all a měla jsem i galerie prostě všechno a ted fuč udělala jsem si designy atd. dala si stím práci, ale pak jmě hlavě nějak trklo jako by mě řeklo, ale ty máš ráda psy. S kamoškou z baráku jsme si dneska povídali a ona má australáka tak si s Kimem hrála to mě dodalo tu pamět zase jsem měla ráda psy. Tak jsem neváhala a šla jsem ty blogy smazat opravdu. Teď už opravdu ani jeden není. Měla jsem 3 nový a dva z toho byly galerie ale všechny jsem smazala. Mám jenok dva a to tento a jeden zkušební na designy tam jenom zkouším nastavovat designy. Takže nakonec budu přidávat sem. Představa, že se budu muset pořád přihlašovat na blogy mě děsí, protože mě to nebaví a proto pak na nějaký ten blog nepřidávám. Takže jednoduše budu jenom na tomto blogu :))

Teplo vodu prosím

18. srpna 2011 v 18:39 | Terush |  My Diary
Konečně je venku léto, takhle kdyby bylo většina dnů předtím tak jásám a byla bych aspon trochu víc opáleněší...už bělám. Kimoušovi je pěkný vedro jelikož má hustou srst tak mu moc nezávidím, ale za to je hodnej a pořád by jenom spinkal. Venku chce vodu způsobem, že dělá zvuky jako když by měl zvracet. Ale jinak hezky a Kimouš aspon zažije nějaký to léto.


Jinak na blog ted nemám bohužel moc času a to se omlouvám, ale jelikož potom už nebude tak hezky tak toho tedka využívám a chodím co nejvíc ven a nebo trávím čas s kámošema. Jako třeba dneska s kamoškou :)) Tak papa

oddelovace 0.1 psí tlapky

18. srpna 2011 v 9:20 | Terush
Už delší dobu jsem si na blog chtěla udělat oddělovače abych je mohla dávat do článků třeba místo obrázků atd. Doufám, že se líbí můžete je používat, ale jenom se ZDROJEM a nebo s IKONKOU. Jinak dole jsou pravidla mějte se papa.


Pro použití dodržuj tyto pravidla
- Nevydávej za své
-Nijak neupravuj
Kopíruj jedině s touto ikonkou

Perseidy sobota/neděle

14. srpna 2011 v 12:20 | Terush |  My Diary

Včera kolem 22:00 hodky jsem šla pozorovat hvězdy. A opravdu jsem viděla 7 meteoritů padat a pak 4 meteority, ale byly trochu pomalejší. Opravdu nádhera. Přání no ani jsem nevěděla co si mám pořád přát. A musela jsem si je napsat. Šla jsem spát kolem půlnoci a ještě jsem viděla tu 7 hvězdu. Budu pozorovat i dnes tak snad bude jasno jako včera. V pátek bylo bohužel zataženo. Ale fakt jsem ráda i za ty hvězdičky co jsem viděla, je to něco nádherného vidět ji spadnout a hned hrk si něco přát. Jde jenom o trpvělivost a o jasnou oblohu a pak už se jenom dívat než nějaká spadne. foto google.

Čtyřnohé sportovce čeká souboj na fotbalovém stadionu

13. srpna 2011 v 17:40 | Terush |  Zajímavosti
psí sporty

V neděli 7. srpna je v Ústí nad Labem na programu Psí festival. Po třetí se utkají nejlepší psí hráči na fotbalovém stadionu Klíše v Ústí nad Labem. Soutěžní discipliny jsou vyhlášeny v dogfrisbie. Tato nová populární soutěž spočívá vtom, že páníček hází svému psovi disk a ten ho musí chytit co nejrychleji na určitou vzdálenost - čím větší, tím lépe bodovanou.
Dále návštěvníci uvidí freestyle - psovod se psem provádí akrobatické figury. Jako doprovodný program je vyhlášena soutěž Nejlepší ústecký voříšek, Nejkrásnější veterán, ústecký slalomář a také se utkají nejlepší družstev ve flyballu.
Návštěvníci se mohou těšit i na program s ukázkou dalších psí sportů jako je agility, mushing a dogdancing. Novinkou je letos interaktivní cvičák, kde odborníci poradí jak výchovně působit na svého čtyřnohého přítele. Nebude chybět ani předvádění asistenčních psů.
Na ústeckém psím festivalu také uvidíte finalistku Talentmánie Alenu Smolíkovou, která vloni vyhrála nejprestižnější soutěž na anglické výstavě Crufts. Přijďte se pobavit a užít si nedělní den, psí plejáda začíná od 9.00 hodin a vstup pro diváky je zdarma.

Vědci chtějí kopírovat moč psa dingo. Ochrání s ní dobytek před šelmami

13. srpna 2011 v 17:39 | Terush |  Psí zprávy
Pes dingo (na snímku) je jedním z předků australského honáckého psa.

"To je mé území, sem ne", oznamují podle vědců chemické látky v moči divokých psů. Vytváří tak přirozenou hranici, kterou další psi a jiná divoká zvířata respektují a nemohou ji překročit.
Vědci doufají, že tuto přírodní "závoru" bude možné použít na farmách, v zahradách na kraji měst a všude tam, kde by se lidé s divokými psy mohli střetnout.
Nashromáždili proto vzorky moči různě starých psů a fen dingo držených v zajetí. Na základě chemického rozboru zjišťují, jak jsou v moči jednotlivé chemické složky zastoupeny. Na zvířatech potom zpětně testují, jak na zjištěné hodnoty reagují.

Ovládnutí divokých zvířat pomocí jejich moči

"Doufám, že půjde o nefatální nástroj k tomu, jak psy dingo zvládat," říká Alan Robley z výzkumného institutu při australském ministerstvu životního prostředí. Určit základní chemické látky v moči divokých psů dingo a uplatnit tato zjištění z hlediska zvládání divokých psů se podle něj předtím nikdo nepokusil.
Podobný výzkum, jen s močí divoce žijících psů v Africe, se uskutečňuje v Botswaně.
Psi dingo jsou v některých částech Austrálie chráněni. Na mnoha místech se ale zkřížili s divokými psy, útočí na ovce a dobytek, a jsou proto zabíjeni. Útoky psů na dobytek v zemi ročně způsobí škody za 64 milionů australských dolarů, tedy více než 1,1 miliardy korun.


Paragliding: Pes ve vzduchu nadšeně vyje, páníček hraje na harmoniku

13. srpna 2011 v 17:39 | Terush |  Zajímavosti

Jack Russell jménem General provozuje se svým pánem paragliding od roku 2007.

Od roku 2007 tak má Generál za sebou více jak 40 letů, se svým majitelem Jimem Rimskym při nich stoupá do výšky okolo šesti set metrů.
"Vždycky jsem choval psy, ale Generál je první, kterého jsem vzal létat. A je vážně skvělé, že se mnou může sdílet moje hobby. Už když jsem ho vzal létat poprvé, nebyl ani trochu nervozní," svěřil se britským médiím Generálův majitel Jim.

Pán hraje v oblacích na harmoniku, pes vyje

Dnes čtyřletýJack Russellétání údajně naprosto zbožňuje. Před každým letem projevuje vrtícím ocáskem vzrušení, štěstí a radost. "Někomu to může připadat zvláštní a legrační, ale myslím, že většině lidí se můj nápad líbí. Generál létání miluje, kdyby ne, dal by mi to okamžitě znát," řekl Rimsky.

Generál mu před cestou do oblak vždy vyskočí na klín a jeho majitel ho za pomoci celkem obyčejných kšírů a poutka upevní k sobě. Generál si pak už jen užívá letu a štěká na racky, kterých je u mořských útesů a pobřeží Norfolku - kde létají - požehnaně. A tak zatímco paraglidingový nadšenec a majitel Generála Jimmy Rimsky hraje při letu na harmoniku, Generál ho nadšeně doprovází svým vytím a oba se kochají nádherným výhledem.
"První létající pes Británie", jak se mu s oblibou přezdívá, si tak se svým majitelem užívá ve vzduchu spoustu legrace. "Strávil ve vzduchu víc hodin než leckterý paraglidista a každý jeho let mu pečlivě zaznamenávám do deníku," uzavírá Rimsky.

První byl labrador Hausi z Peru

General je první létající pes v Británii. Celosvětové prvenství ale zřejmě drží labrador Hausi, kterého jeho páníčci Jose Rosas a Katia Salas dokonce berou na lety ve trojici nad pobřežím u peruánské metropole Lima.


Psí jóga se jmenuje doga. Zmírní agresivitu

13. srpna 2011 v 17:20 | Terush |  Zajímavosti
Psí jóga - ilustrační foto

Když necháte cvičit jógu psa, říká se tomu doga (psí jóga, od anglického dog (pes). Psí jóga se nedá srovnávat s aportováním nebo běháním na pláži a experti tvrdí, že cvičení jógy s vaším mazlíčkem může zmírnit jeho i vaši agresivitu.
"Vnímám to jako partnerskou jógu," říká Suzi Teitelmanová, instruktorka z Floridy, která pořádá kurzy jógy pro muže, ženy i psy od roku 2002. "Je to moje celoživotní vášeň," tvrdí. Teitelmanová se začala věnovat psí józe, protože její pes rád sledoval, když sama cvičila. "Když se cítíte dobře, cítí se dobře i oni. Chtějí pak být ve vaší blízkosti," říká.


Následovaly hodiny jógy, cvičení na DVD a výukové manuály. Teitelmanová učila psí jógu údajně již přes sto lidí z celého světa, i z Číny či Japonska.
Disko jóga, dětská jóga, plážová jóga, jóga spojená s jízdou na kole, to vše jsou módní obměny cvičení, která spojuje pozdrav slunci a nyní na ně lze narazit ve fitness centrech. Všechna jsou založena na cvičení praktikovaném již pět tisíciletí a se základem v koordinaci pohybu a dýchání.
Protažení se psem
Teitelmanová trvá na tom, že vyučuje tradiční jógu, i když jde i o psy. "Zpíváme spolu, abychom cítili vibrace, potom se začínáme pohybovat v otočkách a postaveních." Následují tradiční pózy válečníka či střechy a na břiše nebo v pase lze mít k posílení účinku malého psa.
"Člověk může použít psa pro větší protažení, a pes tomu napomůže," říká. "Pokud máte na ruce psa, pomáhá to větší rovnováze a síle," tvrdí.
Teitelmanová věří, že cvičení je stejně prospěšné pro člověka i psa. "Hýbete jejich tělem. Dotýkáte se jich, cítí lásku," vysvětluje. "Každý občas potřebuje viset hlavou dolů," tvrdí.

Psi nejsou vyčerpaní
Veterinářka Robin Brennenová z New Yorku byla vůči psí józe skeptická dokud jednu hodinu nenavštívila. "Byla jsem svědkem změny v chování zvířat během hodiny. Na začátku to bylo devět štěkajících psů, na konci všichni spali," popisovala Brennenová. Ve srovnání s joggingem nebo běháním není jóga pro psy vyčerpávající.
"Je to prvotřídní jóga a s tímhle velkým psem před vámi je těžké zaujímat pozice," říká. "Je to neustálé přerušování." Ale psí jóga nepředpokládá, že budou psi cvičit jógu, majitelé psů by hlavně měli se svými čtyřnohými přáteli spolupracovat."Skutečně to zdůrazňuje spojení člověka a zvířete," vysvětluje Brennenová.

Psychické účinky? Veterinářka pochybuje
Pochybuje však o psychické části cvičení. "Je těžké přenášet psychické účinky, které má jóga na člověka, i na psy. Je těžké odhadnout, jak na ně působí," tvrdí.

Asiaté drželi v Horních Počernicích vyzáblé psy v kotci, okolo ležely kosti

13. srpna 2011 v 17:13 | Terush |  Psí zprávy
Psi neměli pořádně ani co žrát.

Na psy umístěné v kotci smontovaném ze zbytků nejrůznějších mříží, mřížek z lednic nebo zbytků plechů upozornili lidé z okolních domů. Veterináři se s policisty a strážníky vydali pro psy v úterý 2. srpna ráno.
"Dle výpovědí místních občanů v objektu obývaném lidmi asijského původu mělo patrně docházet k opakovanému týrání psů. Lidé uvedli, že v nepravidelných měsíčních intervalech se ozývalo štěkání, poté silné bolestivé kňučení, které náhle utichalo," popsala mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová.

Strážníci se proto k domku vydali hned poté, kdy se na ně lidé obrátili. Majitele domu ani nikoho dalšího tu nenašli. "Pracovníci veterinární správy Praha a strážníci proto nahlédli na pozemek ze střechy sousedícího objektu. V kotci plném výkalů spatřili dva dospělé křížence a dvě štěňata," řekla mluvčí.
Psi byli v provizorním kotci mezi výkaly a odpadky a neměli tady ani vodu, ani žrádlo. Strážníci se proto rozhodli společně s policisty a veterináři vstoupit na pozemek. Zvířata odchytili zaměstnanci útulku pro opuštěná zvířata a odvezli je do útulku, kde budou ošetřena. "V okolí kotce bylo dále zjištěno několik kostí různých velikostí, které byly veterinární správou zajištěny k dalšímu prozkoumání," dodala mluvčí.
Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán a policisté.

Psi chovaní v kotci nejsou prvními zvířaty, která veterinární správa a strážníci objevili v podobných podmínkách.
V únoru letošního roku je lidé upozornili na domek na rohu ulic Květnového vítězství a Prašná, kde byla nelegální jatka. Majitel domu tu navíc držel živá vyhladovělá prasata v garáži v naprosto nevyhovujících podmínkách

free counters