Červen 2011

Krásné 2 měsíce prázdnin

30. června 2011 v 20:20 | Terush |  My Diary


Tento článek už píšu po druhý, protože se mi předtím sekl google .// No konečně vysvědčení je doma se dvouma 2 a jinak samý a jsem za to moc ráda v 7.třídě měla jsem mít totiž 4 dvojky a nebo jednu 3, ale zvládla jsem písemku z matiky o půl bodu min a měla bych 3 jak na vysvědčení tak i z písemky hold štěstí, ale tak jsem to měla i v minulým pololetí :DDD vždy o půl bodu a druhá písemka za 3. No jinak vám všem přeju pěkný prázdniny. Nebojte budu furt na blogu, ale od 4. července do 14.července letíme s rodičema do Řecka a bude to první let takže mám jak strach tak se zároveň teším. A co vaše výzo? Po dovči mě čeká dáreček za výzo a možná tuším nebo si aspoň přeju hafana, no bude to v každým případě překvápko. Jako dnešní výzo. Bohužel teď nenastavím novej dess, protože mě to nejde furt. Každej den to zkouším, ale totalní prd až mě to štve. No nic tak válím no jelikož už v pondělí odlítáme a ráno (ve 3 máme bejt na letišti) tak budu muset přednastavit články. A proto nic nepřidávám abych toho měla víc na přednastavení. Tak ahoj

design?asi nebude :///

29. června 2011 v 18:49 | Terush |  My Diary


Mám hotovej design možná si pamatujete z minulýho článku, ale asi tady nikdy nebude.Fakt už mě nebaví jak blog furt něco mění a mě pak nejde ani ten design nastavit. Mám ho velkej 1366x15000 a nevím proč to najednou nejde a předtím to šlo. Sice až později, ale aspoň se uložil a tenhle vůbec. Fakt už na to nemám nervy a sílu nebaví mě to. Chtěla jsem se vás proto zeptat jestli nevíte co s tím. Aby tady aspoň ten letní dess tady byl. Budu za každou radu opravdu ráda.

překvápko za 3,2,1 teď

26. června 2011 v 16:10 | Terush


Jelikož už je léto, ted to teda moc nevypadá tak musím připravit další kabátek blogu. Už před švp jxdm ho měla udělanej tak z poloviny. Dneska jsem ho konečně dodělala i s popiskama takže ho semka nastavím. Snad se vám bude líbit a náhled vám semka ještě nedám :DD Takže jdu na to, ale nevím jak dlouho bude trvat než se mi uloží, protože u toho zrovna blog blbne.

Edit |16:35| - twl už půl hodiny se snažím ten design uložit a furt to stejný---nic. Už mě to fakt štve... takže to nebude chvilinka ale možná celej den ://

Tak zpět ze švp :) :/

24. června 2011 v 22:22 | Terush |  My Diary
No takže víte no byla jsem od pondělka do dneška na švp spíš na výletě, ale budu tomu říkat švp je to kratší. No bylo to úžasný klidně vám tu popíšu každý den, ale jen tak to zhrnu sice do dnů, ale to bude kratší :)))

Pondělí 20.6.2011
Příjezd na švp, byli jsme tam už v páté třídě takže to teď nebylo nějak hrozný. Vypadalo to tam stejně jako před dvouma rokama (ted jsem v 7.). Vybraly jsme si s holkama chatku tu stejnou jako minule když jsme tam byly a to chatku č. 19.
Bylo to oky odpoledne bylo volno, šli jsme se čvachtat do vody a hnedka jsem skončila mokrá. Kluci museli no:DD Večer diskotéka, ale taková docela dobrá až na to, že bylo světlo. A v 22:00 večerka :// Spala jsem nahoře, ale že bych se vyspala se říct nedá, protože Eliška (byla s nama v chatce) měla bludy a spala dole no lekla se a zdrhla zamnou nahoru i s kabelkou :DD no moc jsme se tam nevešly, a snily jsme o klukách tak celou noc básníme...neřeknu o kom :DD Pak myslím, že to bylo v pondělí jsem chytla škytavku, ale na 47 minut :S mě to holky počítali usnula jsem až někdy v 1 když jsem konečně přestala škytat.

Dovolená se psem

23. června 2011 v 18:36 | Terush |  Zajímavosti

Dogs Travel je cestovní agentura určena pro dovolenou se psem.

Psí pláže


Průkopníkem ve zřizování pláží pro psy je ITÁLIE. V posledních letech zde vznikají stále nové psí pláže a to zejména v oblasti severního Jadranu. Mnoho pláží, kam můžete se psem je neoficiálních, ale stále více je i těch oficiálních, které jsou viditelně označeny značkou s upozorněním na psí pláž.

NEOFICIÁLNÍ PSÍ PLÁŽE - jsou to pláže, které si pejskaři postupem let zabrali sami pro sebe a v severní a střední Itálii je najdete téměř v každém letovisku. Většinou si je pejskaři obsadili na okraji letoviska, ale výjimečně je najdete i na volných částech pláže uprostřed letoviska (např. Lignano-Sabbiadoro, Rosolina Mare, Eraclea Mare). Nevýhodou těchto pláží je, že jsou menší než ty oficiální a v plné sezoně mohou být hodně přeplněné. Často se také jedná o divoké neudržované pláže nebo místo ústí řeky do moře (např. Lignano riviera). Neoficiální psí pláže však naleznete i v dalších letoviscích, např. v Duna Verde, Lido di Volano nebo Lido di Spina.

OFICIÁLNÍ PSÍ PLÁŽE - tyto pláže najdete v několika letoviscích na severu Itálie. Jsou viditelně označeny cedulí s několikajazyčným upozorněním, že se jedná o pláž pro psy a obrázkem psa. Největší a zároveň i nejkrásnější z nich je psí pláž v Bibione v části Lido dei Pini. Na pláž se vstupuje z pěkně upraveného parčíku. Na pláži pak můžete využít i plážový servis se slunečníky a lehátky (funguje od začátku května do konce září) nebo můžete jít odpočívat na volnou pláž, která se táhne v délce asi 1,5km až k majáku okolo piniového lesa. Placené části můžete využít se psem jakékoli velikosti, užívají ji i rekreanti s více psy. Jedete-li mimo sezonu, můžete si na volné části pláže užít klidu a soukromí. Kdykoli pak můžete se psem z pláže zajít na procházku do přilehlého lesa. V oblasti této psí pláže nabízíme mnoho ubytovacích kapacit a to jak vilky ve vzdálenosti asi 300-500m od pláže, tak apartmány v rezidencích s předzahrádkou přímo u psí pláže.

Psí pláž Pluto, která se nachází v Bibione, má také svoje vlastní stránky (v italštině, angličtině a němčině, plážový řád je i česky). Plážový řád platí pouze pro placenou část se slunečníky a lehátky, nevztahuje se k části volné (ta je podstatně delší), tedy bez slunečníků a lehátek. Řád se příliš striktně nedodržuje v okrajových obdobích mimo sezonu (do poloviny května a po polovině září), kdy je na pláži méně lidí. Na stránkách najdete také obrázky a videa z období plné sezony na psí pláži. Na stránky psí pláže Pluto můžete nahlédnout zde.
zdroj - dogstravel.xf.cz

Přibývá případu krádeží psů

22. června 2011 v 13:40 | Terush |  Psí zprávy
Ilustrační foto

Poslední dobou stále přibývá krádeži čtyřnohých miláčku. Dost případů je považováno za útěk psů, ale okolnosti těchto "útěků" jsou často nejasné. Když pes uteče, existuje několik svědků, kteří v tu dobu pejska viděli na volno, jak doslova utíkají, ale v poslední době se množí případy "útěků", kdy psi jakoby zmizeli z povrchu zemského. Ale jestli jde o krádež nebo útěk, zůstává stále spekulací.
Podle různých zjištění se jedná o organizovanou skupinu lidí skládající se z tipařů - osob, které vyhledávají objednané psy a dávají po úspěšném vytipování hledaného zvířete hlášky své organizaci, která provede samotnou krádež a uskuteční prodej zadavateli, který si celou akci objednal.
Je až neskutečné, s čím vším jde dnes obchodovat. Nejedná se jenom o pejsky, ale často jsou ukradeni i papoušci, kočky a v nejmenších případech i celé akvárium s rybičkami přímo z bytu.
Buďte lidi vnímaví a pokud třeba venčíte svého mazlíčka a vidíte něco podezřelého, nebojte se celou věc oznámit strážníkům, protože i krádež zvířete je krádež a lze ji hodnotit jako přestupek. zdroj- novinky.cz

Psíci u moře

21. června 2011 v 15:20 | Terush |  psí obrázky

Izraelští rabíni odsoudili toulavého psa k ukamenování

20. června 2011 v 9:00 | Terush |  Psí zprávy
Ortodoxní židé - ilustrační foto

K trestu smrti ukamenováním odsoudil nedávno tribunál ultraortodoxních rabínů v Jeruzalémě toulavého psa. Jeho "provinění" spočívá v tom, že je údajně reinkarnací laického advokáta, který náboženské soudce pohaněl před 20 lety, informoval izraelský zpravodajský server Ynet.

Pes mohutné rasy pronikl údajně před několika týdny do budovy rabínského soudu pověřeného hospodářskými spory ve čtvrti Mea Šearim v Jeruzalémě, obývané utraortodoxními židy. Tam děsil soudce a stěžovatele a žádnými hrozbami se nedal odehnat.

Jeden z přítomných soudců si najednou vzpomněl, že před 20 lety tribunál kvůli své urážce proklel proslulého laického advokáta. Na muže, který už zemřel, uvalili soudci boží kletbu, v jejímž důsledku se měl převtělit v psa. Toto zvíře je podle halachy, striktních náboženských pravidel, "nečisté".
Příslušný soudce vzápětí odsoudil psa k trestu smrti ukamenováním. Tomu se ale podařilo dětem z čtvrti, které měly exekuci provést, utéci. Izraelské sdružení pro ochranu zvířat podalo kvůli verdiktu na rabínský tribunál žalobu, informovala agentura AFP.

Na týden tu nebudu :/ :)

19. června 2011 v 20:49 | Terush |  My Diary


Ano je to pravda, zítra jedem totiž na švp do Nesměřetakže se až v pátek ozvu. Přemýšlela jsem o tom, že přednastavám nějaké články, ale musela bych něco najít. JInak jak přijedu tak už bude léto tak tu asík přivítáte nový překvápko je jasný, že víte o co go. Už je na půl hotovej .DD No tak já jdu přednastavovat články na ten týden papa

Edit |21:02| - každý den kromě pátku to už budu potom doma jsou přednastaveny články teda no jeden na den. Bud to jsou obrázky a nebo info či psí zpráv. No tak teda v pátek mějte se snad to tu vydržíte :))

Plemena psů A - B

19. června 2011 v 16:27 | Terush |  plemena psů A - Z
· Americký buldok
· Americký foxhound
· Americký kokršpaněl
· Americký Mini-Pei
· Americký stafordšírský terier
· Americký vodní španěl
· Anatolský pastevecký pes
· Anglicko-francouzský honič de Petite Venerie
· Anglický buldok
· Anglický chrt (Greyhound)
· Anglický kokršpaněl
· Anglický mastif
· Anglický setr
· Anglický špringr španěll
· Anglický toy terier
· Appenzellský salašnický pes
· Argentinská doga
· Ariégois
· Ariegský ohař krátkosrstý
· Artésien Normand
· Artésko-normandský basset
· Artoisský basset
· Artoisský honič
· Australian Stumpy Tail Cattle Dog
· Australská kelpie
· Australský honácký pes
· Australský Silky terier
· Australský terier
· Auvergneský ohař krátkosrstý
· Azavak
· Balkánský honič
· Barbet
· Barevný boloňský psík
· Barzoj
· Basenji
· Basset Hound
· Bavorský barvář
· Beagle Harrier
· Bearded kolie
· Beauceron
· Bedlington terier
· Belgický grifonek
· Belgický ovčák Groenendael
· Belgický ovčák Laekenois
· Belgický ovčák Malinois
· Belgický ovčák Tervueren

Plemena psů B - D

19. června 2011 v 16:25 | Terush |  plemena psů A - Z
· Bergamský ovčák
· Bernský honič
· Bernský salašnický pes
· Bílá kolie
· Billy
· Bílý švýcarský ovčák
· Bišonek
· Black and Tan Coonhound
· Bloodhound
· Bobtail
· Boloňský psík
· Bordeauxská doga
· Border kolie
· Border terier
· Bosenský hrubosrstý honič
· Bostonský terier
· Bourbonský ohař krátkosrstý
· Brabantík
· Brakýř jezevčíkovitý
· Braque Dupuy
· Brazilská fila
· Brazilský terier
· Bretaňský ohař dlouhosrstý
· Briard
· Briquet Griffon Vendéen
· Bruselský grifonek
· Bullmastif
· Bullterier
· Burgoský perdiquero
· Búrský buldok
· Cairn Terier
· Canaanský pes
· Cao de Castro Laboreiro
· Cao de Serra de Aires
· Čau Čau (Chow chow)
· Černý terier
· Československý vlčák
· Český fousek
· Český horský pes
· Český strakatý pes
· Český terier
· Čínský chocholatý pes
· Čivava · Clumber španěl
· Coton de Tuléar
· Curly Coated Retriever
·
· Dalmatin
· Dandie Dinmont terier
· Dánská doga
· Dánský ohař krátkosrstý
· Deerhound
· Dlouhosrstý ohař z Pont-Audemer
· Dlouhosrstý vipet
· Dobrman
· Drentsche Patrisijshond
· Drever
· Dunker

Plemena psů E - G

19. června 2011 v 16:24 | Terush |  plemena psů A - Z
· Entlebuchský salašnický pes
· Erdelteriér
· Eskymácký pes
· Estrelský pastevecký pes
· Eurasier
·
· Faraónský pes
· Field španěl
· Finský honič
· Finský špic
· Flanderský bouvier
· Flat Coated Retriever
· Foxhound
· Foxterier hladkosrstý
· Foxterier hrubosrstý
· Francouzský bílo-černý honič
· Francouzský bílo-oranžový honič
· Francouzský buldoček
· Francouzský ohař dlouhosrstý
· Francouzský ohař krátkosrstý gaskoňského typu
· Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu
· Francouzský trikolorní honič
· Frízský ohař Stabyhoun
·
· Gordonsetr
· Griffon á poil laineux
· Griffon d'Arrét á Poil Dur
· Grónský pes

Plemena psů H - J

19. června 2011 v 16:23 | Terush |  plemena psů A - Z
· Hahoavu
· Haldenův honič
· Hamiltonův honič
· Hannoverský barvář
· Harrier
· Havanský psík
· Hokkaido-Ken
· Holandský ovčácký pudl
· Holandský ovčák
· Holandský pinč
· Hovawart
· Hrubosrstý modrý gaskoňský honiče
· Hygenův honič
· Chambray
· Chesapeake Bay Retriever
· Chien Fila de Saint Miguel
· Chodský pes
· Chortaja Borzaja
· Chorvatský ovčák
·
· Ibizský podenco
· Irish Glen of Imaal terier
· Irský červenobílý setr
· Irský soft coated wheaten teriér
· Irský setr
· Irský terier
· Irský vlkodav
· Irský vodní španěl
· Islandský pes
· Istrijský hrubosrstý honič
· Istrijský krátkosrstý honič
· Italský corso pes (Cane Corso Italiano)
· Italský chrtík
· Italský ohař
· Italský Segugio
· Italský Segugio krátkosrstý
· Italský spinone
· Italský volpino
·
· Jack Russell Teriér
· Jaemthund
· Japan-chin
· Japonský špic
· Japonský terier
· Jezevčík
· Jihoruský ovčák
· Jorkšírský terier
· Jugoslávský planinský honič
· Jugoslávský trikolorní honič

Plemena psů K - L

19. června 2011 v 16:22 | Terush |  plemena psů A - Z
· Kai-Inu
· Kanárská doga
· Kanárský podenco
· Karelský medvědí pes
· Katalánský ovčák
· Kavalír King Charles španěl
· Kavkazský pastevecký pes
· Kerry blue terier
· King Charles španěl
· Kishu-Inu
· Knírač malý
· Knírač střední
· Knírač velký
· Kolie dlouhosrstá
· Kolie krátkosrstá
· Komondor
· Kooikerhondje
· Korejský Jindo Dog
· Krašský ovčák
· Kromforländer
· Kuvasz
·
· Labradorský retriever
· Lagotto romagnolo
· Lajka karelo-finská
· Lakeland terier
· Landseer
· Lapinkoira
· Lapinporokoira
· Laponský pes
· Leonberger
· Levesque
· Lhasa Apso
· Louisianský leopardí pes
· Lvíček

Plemena psů M - N

19. června 2011 v 16:21 | Terush |  plemena psů A - Z
· Maďarský chrt
· Maďarský ohař drátosrstý
· Maďarský ohař krátkosrstý
· Malorský ovčák
· Maltézský psík
· Malý hrubosrstý vendéeský basset
· Malý kontinentální španěl - Papillon, Phaléne
· Malý modrý gaskoňský honič
· Malý münsterlandský ohař
· Manchester terier
· Maremmansko-abruzský pastevecký pes
· Mexický naháč
· Modrý gaskoňský basset
· Modrý pikardský ohař dlouhosrstý
· Mops
· Moskevský strážní pes
· Moskevský toy terier
· Mudi
·
· Neapolský mastin
· Německá doga
· Německý boxer
· Německý honič
· Německý křepelák
· Německý lovecký terier
· Německý ohař dlouhosrstý
· Německý ohař drátosrstý
· Německý ohař krátkosrstý
· Německý ohař ostnosrstý
· Německý ovčák
· Německý pinč
· Německý špic
· Nivernaisský hrubosrstý honič
· Norbotenský špic
· Norfolk terier
· Normandský Poitevin
· Norský buhund
· Norský losí pes černý
· Norský losí pes šedý
· Norský lundehund
· Norwich terier
· Nova Scotia Duck Tolling Retriever
· Novofundlandský pes
free counters