Květen 2011

Tornádo mu zlámalo tlapky, přesto se oddaný pes doplazil domů

29. května 2011 v 11:59 | Terush |  Psí zprávy
Pes jménem Mason nemusel sice ujít stovky kilometrů jako hlavní hrdina filmu Neuvěřitelná cesta, přesto také podnikl fascinující výpravu domů. I když ho tornádo v Alabamě odneslo pryč a zlámalo mu přední tlapky, vydal se hledat svou rodinu. Trvalo mu to dlouhé dva týdny, ale uspěl.


Roztomilý voříšek Mason se 27. dubna schovával v garáži ve čtvrti Smithfield v americkém Birminghamu, když se kolem prohnalo děsivé tornádo. Mason zmizel a zdálo se, že nenávratně. Majitelé ztratili veškeré naděje, vtom se ale po dvou týdnech objevil na prahu jejich zničeného domu. Byl ve velmi špatném stavu a měl zpřerážené obě přední tlapky. Rodina ho okamžitě převezla do zdejšího útulku, aby ho dali veterináři dohromady.

"Utrpěl vážné zlomeniny u obou předních končetin. Tím, že neměl tlapky fixované, ani jedna se nemohla zahojit. Musel se tedy plazit, aby se dostal domů," řekla televizi Fox veterinářka z útulku Barbara Benhartová.
Mason se ovšem stal slavným hrdinou. Díky peněžitým darům a velkorysosti nedaleké veterinární kliniky mohl podstoupit nákladnou operaci, při níž mu kosti v končetinách spojili kovovými destičkami. V současné době se mu daří dobře a do šesti týdnů by se podle mluvčího útulku mohl vrátit zpátky ke své rodině.

"Kvůli tornádu se do útulku dostalo mnoho zvířat. Masonova zranění byla ovšem nejvážnější, které jsme u zvířete tak dlouho odkázaného na sebe sama viděli," řekl pro televizi Wavy pracovník útulku Phil Doster.

"Je neuvěřitelné, když se z takto poznamenaného zvířete nestane plachý jedinec, ale veselý přítel vděčný za každou společnost," dodal Doster.
zdroj - novinky.cz

musím to sem napsat :DD

28. května 2011 v 21:29 | Terush
No jak jsem psala, tak jsem byla na superstar no proste uza den kterej se zapíše do historie. Nejprve jdu za kámoškou u dm a tam stojí ze Ševčíkem tak jsme se bavili, že chodil na naší školu atd. pak nevěděl kde je nová olympie tak jsme ho tam zavedli...pak jsme musely zjistit kde má bejt ta superstar no a nakonec kameraman kterej byl z novy a ptal se nás na otázky jako kdo vypadne a kdo vyhraje no kamoška řekla, že adamec ja teda taky i když fandím jak Adamcovi i Gunčíkove ale musela jsem říct jenom jednoho a že prej kdo vypadne a proc a celou vetou :DD ...takže snad nebudem v televizi :DD no a autoframiáda užasná prej že to pár miut co jsem se tam dostala ukončili takže jsme se upa smály a byly rády, že máme podpisy. No prostě úža den tak pp

Shiba Inu Kim

28. května 2011 v 10:39 | Terush |  Kim

(co jsem vše zažil)

(mám tolik a tolik let)

(ne normální fotky Kima)

(Kimiho fotečky)

(Kimův první den)

|Kimiho videa|
(Videa s Kimoušem)

2.díl časáku - Už se pracuje

25. května 2011 v 21:14 | Terush |  My Diary
Moc se omlouvám, ale nebyl na ten časopis čas. Vím, že je květen a měla bych už dávno mít 5 číslo, ale prostě je tedka 2 :DD Počítám, že o prázdninách udělám asi ty zbývající časopisy aby jich za tento rok bylo pravdu 12. Možná, že v červnu to dodržím a udělám ho ju. Tirulka je už hotová, ale nechte se překvapit jenom poradím, že je s huskym. No nic tak já valím papa.

PS: možná se zítra ozvu, ale škola je tedka u mě na prvním místě teda hlavně matika ://

Pes byl měsíc a půl uvězněný ve stoce, nyní se v útulku učí věřit lidem

21. května 2011 v 18:20 | Terush |  Psí zprávy
Kříženec vlčáka, který byl na měsíc a půl uvězněn v kanalizační stoce v ústecké čtvrti Předlice, z níž ho vysvobodil jeden ze strážníků, se zotavuje ze svých útrap v městském útulku. I když je po zdravotní stránce v pořádku, lidem nevěří a i po šesti týdnech zůstává v karanténě.
Zachráněný kříženec vlčáka
Zachráněný kříženec vlčáka | foto: Jaroslava Ježková

Při záchranné akci před šesti týdny se jeden ze strážníků musel proplazit desítkami metrů úzké betonové roury, po jejímž dně tekly páchnoucí splašky. Po náročných šesti hodinách se vyděšeného křížence německého ovčáka podařilo chytit a vytáhnout ven (více čtěte zde).
Pes zatím zůstává v útulku. Stále je držen v karanténě, i když ta běžně trvá pouze šest dní.
"U něj je to trochu jinak, protože to zvíře stále není úplně v pořádku, ještě není připravené k osvojení. Proto ho nadále držíme v karanténě," vysvětlila Jaroslava Ježková, vedoucí ústeckého Centra pro zvířata v nouzi.
Navzdory peripetiím, kterými zvíře muselo projít, je v dobrém zdravotním stavu. "Má ale problém s tím, že prostě ještě moc nevěří lidem, pomalu se jim teprve učí znovu věřit," přiblížila Ježková.

Vysvobozený pes zatím nemá jméno

"Stále to není tak dobré, abychom ho mohli někomu udat a neriskovali, že ho pokouše. Musí se nejprve srovnat," dodala Ježková. Přitom podle ní nelze předem odhadnout, jak dlouho tento proces ještě bude trvat.

Zachráněný kříženec vlčáka

Je přitom pochopitelné, že zhruba roční pes důvěru k lidem ztratil. Podle odhadu strážníků, kteří ho vyprošťovali, je totiž pravděpodobné, že do stoky nespadl jen tak sám od sebe.
"Je možné, že mu tam někdo pomohl. Protože ta skruž je asi 50 centimetrů nad zemí a tam to zvíře samo neskočí," míní David Trauč, který psa ze stoky vytáhl.
Právě proto, že je zvíře ještě v karanténě, mu v útulku zatím ani nedali žádné jméno. "Dokud pes nepřejde z karantény, jméno mu nedáváme," vysvětlila Ježková.


ÁÁÁ už dneska konec světa :DD

21. května 2011 v 17:30 | Terush |  My Diary


No pokud jste to četli no tak prej má bejt dneska konec světa. Příjde mi to jako blbost, když ten co to tedka předpověděl se o to snažil i někdy v roce 1994 a taky žádnej nebyl. Prej má být nějaká velká bouře no tak bouřka tady v Brně byla, ale bouře teda nn :DD takže jedině mohl tak předpovědět tu malou bouřku :DD Hlavně, že konec světa má být 21.12.2012 a tedka má bejt 21.5.2011 :DD JInak dneska jsem musela uklízet skříň a pak se udělalo hnusně takže ani na procházku jsem s mamkou nešla. Zítra pokud bude hezky se půjdem kouknout i s tatkou na Špilberk a jinak budu asi na blogu...tak papa

PS: ve 3 hodky ráno papa do pekla :DD no bute to konec sveta kterej prospim :DDD ne kecam zitra se mejte papa

S jakým pejsánkem mám udělat volný lay?

19. května 2011 v 21:19 | Terush |  My Diary
Mám náladu na dělání designu a proto se vás chci zeptat s jakou rasou tu mám udělat dneska volný design? Nejlepší by bylo kdybyste si ho pak třeba i vzaly :DD Aby jsem ho neudělala a pak tady bude jenom tak ležet jak už se to stalo s bíglem :// No tak pište rychle abych mohla začít dělat co nejdřív...=)

Pes dostal pokutu za jízdu na skateboardu

17. května 2011 v 21:40 | Terush |  Psí zprávy

Pes Bodhi proslul díky videu, na kterém se po Brightonu v Anglii prohání na skateboardu. Nyní však tato nevšední psí radost stála jeho majitele 80 liber (asi 2200 korun). Dvě ženy si totiž stěžovaly, že jim Bodhi podrazil nohy.Plány na květen/červen

16. května 2011 v 8:26 | Terush |  Site

No jelikož mám zatím volno v inf napíšu plány na květen až červen. Neberte to fakt popořadě.

KVĚTĚN
no jelikož nejsou žádný prázdniny a je škola a to znamená samý testy nevím jestli něco fakt velkýho budu plánovat.
Možná tak nový články a třeba fotky Šmudly.

ČERVEN
Na červen no něco málo možná víc. Ze začátku ještě teda ne, ale jak se uzavřou známky (15.6.) tak pak už to bude jinak. Ještě budeme mít akademii. Jeden víkend tu nebudu kvůli tomu, že jedeme pryč a ještě od 20 - 24.6. tu nebudu kvůli škole v přírodě. Ale to bych možná něco málo přednastavila. Přemýšlela jsem, že udělám nějakou prázdninovou párty, až dodělám cenky z té předchozí. No a to je asi všechno takže čekejte párty, články a možná dess nebo nějakou grafiku.

PS: tak valím papa

3 místo taky místo :DD

15. května 2011 v 18:19 | Terush
Super i když nemáme první místo tak aspon 3 a rusáci ti jdou domů s prázdnou a my s bronzem :DD Je to úžasný fakt moc moc a moc. A 7:4 ty jo fak kloubouk dolů super. Jsem za to moc ráda je to super. Určo budu fandit příště a to už snad dáme i to zlato. Jinak děkuji za komenty k designu.

Konečně jsem donastavila dess

15. května 2011 v 17:59 | Terush |  Site
Ani nevíte jak jsem byla naštvaná :DD se dělám s designem celý dopoledne a pak se mi nechce uložit do galerie. To mě fakt štvalo, ale aspoň se mám na co dívat - hokej Tak snad se vám líbí. Dal mi hafoo moc práce tak snad dobrý. Jinak je to to překvápkou s tou rasou.

Doba dělání - celý dopoledne :DD
Od - 15.5.2011
Do - neurčito
Rasa - Shiba Inu
Obrázky - google

jdu nastavit new design

15. května 2011 v 15:59 | Terush |  My Diary


Ano ano je to tak. Celý dopoledne se dělám s designem tak snad bude mít úspěch. Jak jsem psala bude s jinou rasou než s australským ovčákem. Takže to bdue takový menší překvápko. No uvidíte samy víc vám už neřeknu. Takkže jdu na to, ale chvilku to potrvá jasný :DD

Edit 16:26 - nejak mi blbne net a je to strasne pomaly takze to bude trvat

Moje moje město

15. května 2011 v 11:09 | Terush |  Téma blogu
Moje město no jak ho popsat. Jednodiue bydlím v Brně a podle mě je to hezký místo. Tam kde bydlím je hezká příroda jako pole a tak. Není to samý auto jako ve městě. Pokud víte tak bydlím v Bohunicích ale to je vše co vám napíšu jako kde bydlím :D Mám to místečko moc ráda a hlavně tady bydlí plno mých kámarádek a kámošů takže je to fajn. A s pejsek se tu rozhodně neunudíte. Kousek odtud je cvičiště a je tu pole a taková hezká řeka spíš močka :D Je tady i hřiště a plno paneláků. Je to moc hezký město teda podle mě a třeba jestli tady bydlí i další lidi. No jak to jinak říct no je to město kde bydlíme a tak to bude. Naštěstí nemusím ani dojíždět do školy jelikož je kousek a stačí tam dojít. Brno má i svou zoo, která je hezká, ale nemůžu říct, že je nejhezčí. Ale zvířátka jsou tam pěkný a hlavně vlci :) Pro hodně lidí co rádi nakupují je tady i Vaňkovka a Olympie, kde je strašně moc obchodů a hlavně 2ou patrový New Yorker a taky mekáč, kfc a další. No to je asi všechno a čekejte nějaké články :)) OBRÁZKY POD CČ.

čekejte nový dess

13. května 2011 v 12:27 | Terush |  My Diary
hojte ještě jednou píšu. Bude novej design blogu s novým plemenem. Ale nevím přesně kdy. Nevím ani barvy a ani obrázky tak čauvec :DD

No zákaz zase nemám :DD

13. května 2011 v 12:14 | Terush |  My Diary
Ahojky no tak se ozývám ze škooly :DD Dneska škola wpohodě, ale jinak hrůza. A to hlavně matika. Jinak ten zákaz na kompl mám spíš zrušenej, ale nemůžu být na notasu zase moc dlouho. S tatkou tedka vybíráme pejska a našli jsme jednu rasu, která se upa úžasně hodí do paneláku takže vpoho. Jsem za to moc ráda. Tak já valím papa
free counters